Jirayı özelleştirme adına bir çok işlevi olan ScriptRunner’ın Confluence içinde  benzer şekilde kullanabileceğini biliyor muydunuz?

Cevabınız hayır ise bu yazımda size  Adaptavist‘in geliştirmiş olduğu   ScriptRunner’ın Jira da olduğu gibi Confluence içinde  sağladığı özelliklerden bahsedeceğim. Bu özellikler sayesinde Confluence çok daha kolay bir biçimde kullanabilirsiniz.

Built-in Script özelliği sayesinde toplu bir şekilde yorumları silebilirsiniz. Belirli bir sayfaya ve tüm alt öğelerine aynı anda görüntüleyebilir, düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz ve daha bunun gibi bir çok olaylara dayalı olarak kendi  otomasyonlarınızı oluşturabilirsiniz.

Script Job’s özelliği sayesinde aylık/haftalık/günlük kodlar çalıştırabilirsiniz.Böylelikle Confluence’ı otomatikleştirerek  zamandan tasarruf edebilirsiniz.Macros özelliği ile dinamik içerikler eklebilirsiniz. Hem yerleşik gelen makrolar hemde kendi oluşturabileceğiniz makrolar ile daha güçlü içerikler oluşturabilirsiniz.

Script Listeners özelliği ile Confluence da yeni bir eylem gerçekleştiğin de belirlenen otomasyonlar sayesinde en hızlı şekilde haberdar olabilirsiniz.

CQL Functions  özelliği ile Ayrıntılı CQL (Confluence Sorgu Dili) sorguları yazarak  Confluence sayfalarında görüntüleyebilir ve sayfa etiketlerini daha iyi yönetebilirsiniz.

Script Variables özelliği ile komut dosyanıza ekleyeceğiniz değişkenleri belirleyebilirsiniz. Bu değişkenler şifrelenir ve  Confluence Cloud örneğinizde saklanır. Ayrıca bu özellik ile şifreleme gerektiren hassas verilerinizi depolamak içinde kullanabilirsiniz.

ScriptRunner ailesinin bir parçası olan ScriptRunner for Confluence eklentisi size Confluence’ı özelleştirerek  daha esnek bir yapı sunar. Aynı zamanda Groovy’yi kullanarak da bir çok farklı yapılar oluşturabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız entegrasyon ile  RestAPI‘yi kullanarak  Salesforce veya diğer  Atlassian uygulamalarıyla(Trello)gibi harici sistemlerle entegrasyonlar oluşturabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için info@almbase.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Almbase Technology 2024. All rights reserved.